Παραμένει ζωντανή η Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ πήρε μια σημαντική νίκη απέναντι στην Μπέρνλι με 4-2 και παρέμεινε στο -1 από τη Μάντσεστερ Σίτι 8 αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Οι κόκκινοι επικράτησαν δύσκολα της σκληροτράχηλης Μπέρνλι στο Άνφιλντ ανατρέποντας μάλιστα το σκορ, καθώς βρέθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό να χάνουν με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Σκόρερ: 19′, 67′ Φιρμίνο, 29′, 90+3′ Μανέ – 6′ Γουέστγουντ, 90+1′ Γκούντμουνσον

Κίτρινες: Άλισον, Φαμπίνιο

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Άλισον, Άρνολντ (86′ Στάριτζ), Ματίπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Βαϊνάλντουμ (68′ Χέντερσον), Φαμπίνιο, Λαλάνα (77′ Κεϊτά), Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο

ΜΠΕΡΝΛΙ: Χίτον, Μπάρντσλεϊ, Ταρκόφσκι, Μέι, Τέιλορ, Χέντρικ (79′ Γκούντμουνσον), Γουέστγουντ, Κορκ, Μακνέιλ, Μπάρνς (86′ Βίντρα), Γουντ (79′ Κράουτς)