Πύρρειος νίκη για την Παρί

Μετά από τη «σφαλιάρα» από τη Λιόν, η Παρί Σεν Ζερμέν επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα, επικρατώντας στην έδρα της με 1-0 κόντρα στην Μπορντό.

Μια νίκη που αποδείχθηκε… Πύρρειος για την Παρί, αφού λίγες μέρες πριν το ματς με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Τσάμπιονς Λιγκ, φαίνεται πως χάνει τον Έντισον Καβάνι.

Σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι έκαναν από την αρχή συντήρηση δυνάμεων, ο Καβάνι σκόραρε το μοναδικό γκολ με πέναλτι στο 43ο λεπτό και χάρισε το «τρίποντο» στην ομάδα του.

Όμως στη συνέχεια αποχώρησε τραυματίας και η συμμετοχή του στο ματς του Τσάμπιονς Λιγκ θα εκτιμηθεί μέσα στο επόμενο διάστημα.