Το Κύπελλο Ελλάδας Κορασίδων στα Τρίκαλα από τις Νέες Τρικάλων

Οι Νέες Τρικάλων είναι οι Κυπελλούχες Ελλάδας κορασίδων για την περίοδο 2018-2019. Πέρυσι το έχασαν στον τελικό, φέτος το έφεραν στα Τρίκαλα.

Μεγάλη στιγμή για το Τρικαλινό γυναικείο ποδόσφαιρο από αυτές τις απίστευτες πιτσιρίκες οι οποίες πήραν άνετα και το κύπελλο Ελλάδας, κατέκτησαν και τον τίτλο στην Γ Εθνική και είναι αήττητες όλη την σεζόν.
Ο τελικός στο γήπεδο Νεάπολης Βόλου ήταν μονόλογος με τις Νέες να επικρατούν των Βριλησσίων με μεγάλο σκορ 5-1 και να χάνουν και πολλές ευκαιρίες.

3΄ Πρώτη καλή στιγμή για τις Νέες Τρικάλων με το σουτ της Τσόγκα να περνά άουτ
7΄ Συρτή σέντρα της Πλακιά στην Μπουκουβάλα που πλάσαρε ελάχιστα άουτ
22΄ Η Κωστοπούλου εκμεταλλεύτηκε το λάθος της αντίπαλης άμυνας, σούταρε αλλά μπλόκαρε η Γαβαλά
25΄ 1-0. Πέναλτι κέρδισε η ομάδα των Τρικάλων. Η Τσόγκα ευστόχησε και άνοιξε το σκορ.
31΄2-0. Νέο γκολ για τις Τρικαλινές. Η Στεργιούλη έκλεψε τη μπάλα και πλάσαρε στα δίχτυα .
34΄ Νέα ευκαιρία με την Πλακιά να περνά δύο αντιπάλουτς αλλά την Γαβαλά να μπλοκάρει.
38΄3-0. «Κλειδώνουν» την κατάκτηση του κυπέλλου τα Τρικαλινά κορίτσια. Ένα ψιλοκρεμαστό σουτ από την Πιπερά, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα.
40΄ Σουτ βολέ από την Μπουκουβάλα η μπάλα πέρασεελάχιστα έξω από την αντίπαλη εστία.
50΄ 4-0. Τέταρτο γκολ για την ομάδα των Τρικάλων . Σκόρερ η Στεργιούλη στην αντεπίθεση για τις Νέες με την εξέδρα να αποθεώνει .
54΄ 5-0. Ασταμάτητες. Κι άλλο γκολ οι Τρικαλινές με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή της Τσόγκα.
56΄ Οι νέες κέρδισαν φάουλ. Πήγε και το εκτέλεσε η τερματοφύλακας Γεωργούλα με την μπάλα να περνά άουτ.
66΄5-1. Μείωσαν τα Βριλήσσια με σκόρερ την Φακίνου.
71΄Σωτήρια επέμβαση η Γεωργούλα στο βολέ της Φακίνου.

Νέες Τρικάλων (Γιώργος Λουλές) : Γεωργούλα, Κωφού, Σταμούλη, Πιπερά, Μπέου, Ακρίβου, Πλακιά, Τσόγκα, Μπουκουβάλα, Κωστοπούλου, Στεργιούλη.

Έπαιξαν και οι Καραλή, Πρεβέντη, Τσέργα, Καραντάκου

Βριλήσσια: Γαβαλά, Χανόρα, Μακρή, Γκούνη, Πουλιάση, Φακίνου, Καραγιάννη, Τσούκα, Τσίτσου, Πότογλου, Καραμούλα.