Τρίτη ήττα σε πέντε ματς για τη Βενέτσια του Μαϊκ Μπράμου

Η Τρεβίζο αποδείχθηκε δυνατός αντίπαλος για την Βενέτσια και έτσι η ομάδα του Μαϊκ Μπράμου έχασε με 90-79.

Η Βενέτσια ήλεγχε το ματς μέχρι την τρίτη περίοδο, όπου η Τρεβίζο αντέδρασε και με ένα σερί 6-0 δεν άφησε τους φιλοξενούμενους να “μπούν” και πάλι στον αγώνα.

Για την Τρεβίζο κορυφαίος ήταν ο Νίκολιτς με 23 πόντους, ενώ Κουκ, Λογκαν, Φοτού και Πάρκς σκόραραν πάνω από 11 πόντους.

Για τη Βενέτσια τοπ σκόρερ ήταν ο Ντει με 23, ακολούθησαν οι Ουάτ, Σαπέλ και Φιλόι από 10 έκαστος.

Ο Μαικ Μπράμος είχε 5 πόντους και 5 ριμπάουντ σε 25 λεπτά αγώνα.