A2 Γυναικών: Δοκιμασία στην Ηλιούπολη για τον Παναθηναικό

Sharing is caring!

Με τις αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής συνεχίζεται το αγωνιστικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών σε Βορρά και Νότο. Το φετινό πρωτάθλημα ειδικά στον Νότιο όμιλο είναι ιδιαιτέρως ανταγωνιστικό και κάθε αγωνιστική το ενδιαφέρον είναι αμείωτο τόσο στα ψηλά όσο και στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας.

Ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός δοκιμάζεται στην Ηλιούπολη κόντρα στην τοπική ομάδα και δεν υπάρχει άλλη λέξη στο μυαλό του πλήν της νίκης. Οι “πράσινες” που, από την προηγούμενη αγωνιστική, απολαμβάνουν και πάλι την μοναξιά της κορυφής δεν θέλουν επ ουδενί να έχουν και πάλι συγκάτοικο.

Ο προπονητής της ομάδας Γιώργος Καντζιλιέρης έχει προετοιμάσει κατάλληλα τις παίκτριες του και περιμένει να δει να βγάζουν ενέργεια στο παρκέ τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση.

Αυτή θα είναι η δεύτερη φορά που οι δύο ομάδες συναντιούνται φέτος μετά την μεταξύ τους αναμέτρηση για το κύπελλο Ελλάδας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής σε Βορρά και Νότο

1ος Όμιλος

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Υμηττού 12.30 Αμύντας-ΟΚΑ Αρκάδι Ντάσης-Καραμπιτσάκος (Ζερβούδης)

Μεγαλόπολης 13.00 ΚΟΜ Πελασγός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Λαμπίρης-Λάμπος (Βακαλόπουλος)

Α Ηλιούπολης 12.00 ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός Αντωνιάδης-Τούσης (Σαμαρτζή)

Κοντόπευκου 13.30 ΓΣ Αγ. Παρασκευής-ΟΑ Χανίων Παπαδημητρόπουλος-Ξηροκώστας (Λιμνιάτης)

Π. Νικολαΐδης 17.30 Φάρος Κερατσινίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Λαζόγκα-Ναστούλης (Κουλούρης)

ΔΑΚ Γλυφάδας 15.00 Τερψιθέα Γλυφάδας-ΚΑΟ Μελισσίων Κηπώσης-Ραπτογιάννης (Ντίνος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας Καντερές-Πλατέλλα (Δραγκίογλου)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Άρης Θεσσαλονίκης Κολοκυθάς-Αναστασιάδης (Πολυχρονίδης)

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός Συκεών-Ολυμπιακός Βόλου Παπαδόπουλος Γρ.-Νέδογλου (Αχταρίδης)

Εκπ. Μαντουλίδη 12.00 Αστέρας Ιπποδρομίου-ΑΕ Πυλαίας Θρασυβουλίδης-Τσάνταλη (Φωτιάδης)

Σιδ. Σταθμού 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας Παπαδοπούλου Κυρ.-Κωνσταντινέλης (Παπαπέτρου)

Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΠΑΣ Γιάννινα Ισιγώνης-Λάλλα (Ανδρίτσος)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*