Λουτσέσκου: «Δεν μας σέβονται»

Αιχμές για τη διαιτησία άφησε ο Ραζβάν Λουτσέσκου παρά τη νίκη της ομάδας του με 6-0

Άνετο βράδυ είχε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε του Ιωνικού με 6-0 στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Παρά το γεγονός αυτό, ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά το τέλος του αγώνα, άφησε αιχμές για την διαιτησία, ενώ αναφέρθηκε στο γκολ του Κεντζιόρα, αλλά και στη ιστορική στιγμή που σημειώθηκε μετά το τέρμα του Τζίμα.

Όσα δήλωσε:

«Δεν έχω πολλά να σχολιάσω. Εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες μας, σκοράραμε πολλά γκολ. Κοιτάζουμε παρακάτω. Είμαστε ικανοποιημένοι για σήμερα.

Δεν μας σέβονται οι άνθρωποι που παίρνουν αποφάσεις, οι διαιτητές το VAR. Και αυτό είναι που με εκνευρίζει. Είναι αδικίες που γίνονται εις βάρος μας. Είναι και δικά μας λάθη, αλλά στο τέλος οι βαθμοί που έχουμε χάσει εξαιτίας της διαιτησίας είναι πολλοί.

Ο ΠΑΟΚ έχει διαφορετική διαχείριση σε σχέση με τις άλλες ομάδες. Τα δικά μας γκολ είναι κανονικά και ελέγχονται ένα και δύο λεπτά στο VAR. Που ήταν το VAR στα Γιάννενα και στην Τρίπολη;».

Για το γκολ του Κεντζιόρα και το ιστορικό τέρμα του Τζίμα: «Είμαι χαρούμενος και για τους δύο που έπαιξαν και σκόραραν. Ο Κεντζιόρα ξέρουμε ότι είναι ένας παίκτης που ήρθε να πλαισιώσει ένα γκρουπ παικτών που λογίζονται ως βασικοί, αλλά μας δίνει σημαντικές λύσεις.

Έχει μεγάλο μέλλον μπροστά του ο Τζίμας. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος για το γκολ που πέτυχε. Αλλά ας τον αφήσουμε ήσυχο να δουλέψει, έχει δρόμο μπροστά του».