Α2 Γυναικών: Από το Ρέθυμνο ανοίγει η αυλαία της αγωνιστικής

Sharing is caring!

Με μία αναμέτρηση ξεκινάει το αγωνιστικό πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών με την οποία ανοίγει η αυλαία για το 2019.

Συγκεκριμένα στο Ρέθυμνο και στο κλειστό “Μελίνα Μερκούρη” το Αρκάδι υποδέχεται την Ηλιούπολη. Οι Κρητικές με μόλις μία νίκη φέτος θέλουν το ροζ φύλλο προκειμένου να κάνουν ένα πολύ σημαντικό βήμα για την παραμονή τους στην Α2. Την νίκη όμως θέλει και η Ηλιούπολη(3-5) για να μην μπεί σε περιπέτειες. Το κυρίως αγωνιστικό μέρος διεξάγεται την Κυριακή(13/1).

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Νότιος Όμιλος

Σάββατο 12/01
«Μ. Μερκούρη» 11.30 ΟΚΑ Αρκάδι-Γ.Σ. Ηλιούπολης Ελ Ανύ, Μπακετέα (Χριστινάκης)

Κυριακή 13/01
Μεγαλόπολης 13.00 ΚΟΜ Πελασγός-Αμύντας Κουτσοδήμος, Κοντογιαννόπουλος (Γιαλικάρης)
Αγίου Δημητρίου Ν. 13.15 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων Τζίμης, Κιουλάφας (Σαμαρτζή)
«Π. Γιαννακόπουλος» 14.30 Παναθηναϊκός-Αγία Παρασκευή Πλιάκας, Γαρίνη (Κώτσης)
Κλαδισού 13.00 Ο.Α. Χανίων-Φάρος Κερατσινίου Μαρτινάκος, Μελισσάρης (Πετράκης Ν.)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Τερψιθέα Παπαδόπουλος Χρ., Κούλης Κ. (Σταύρου)

Η βαθμολογία (Σε 8 αγώνες):
1. Παναθηναϊκός 15 (7-1)
2. Αγία Παρασκευή 15 (7-1)
3. Μελίσσια 14 (6-2)
4. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14 (6-2)
5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 14 (6-2)
6. Φάρος Κερατσινίου 13 (5-3)
7. Γ.Σ. Ηλιούπολης 11 (3-5)
8. Ο.Α. Χανίων 11 (3-5)
9. Αμύντας 10 (2-6)
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 9 (1-7)
11. Πελασγός 9 (1-7)
12. Αρκάδι Ρεθύμνου 9 (1-7)

Βόρειος Όμιλος

Κυριακή 13/01
«Δημ. Κραχτίδης» Δράμας 12.00 Τιτάνες Δράμας-Παναθλητικός Λάλλα, Τοπαλίδης (Στουπίδης)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός Θεοδωρίδης, Ιατρόπουλος (Τοζακίδης)
Αλεξάνδρειο 12.00 Άρης Θεσσαλονίκης-ΠΑΣ Γιάννινα Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης (Λαδόπουλος)
ΕΑΚ Βόλου (κ.θ.) 12.00 Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιπποδρομίου Γκέκας, Δημουλάς (Γκουντέλιας)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Α.Ε. Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος Γιαννούλης Αν., Νέδογλου (Αχταρίδης)
Αγ. Θωμά Λάρισα 14.00 Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου Μπούγλος Ιωαν., Τσάλλας (Αγορογιάννης)

Η βαθμολογία (Σε 8 αγώνες):
1. Παναθλητικός 16 (8-0)
2. Α.Ε. Πυλαίας 15 (7-1)
3. ΠΑΣ Γιάννινα 14 (6-2)
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 14 (6-2)
5. Άρης 13 (5-3)
6. Απόλλων Καλαμαριάς 12 (4-4)
7. Αστέρας Ιπποδρομίου 12 (4-4)
8. Ολύμπια Λάρισας 11 (3-5)
9. Πιερικός Αρχέλαος 10 (2-6)
10. Πανσερραϊκός 10 (2-6)
11. Τιτάνες Δράμας 9 (1-7)
12. Ολυμπιακός Βόλου 8 (0-8)

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*