Αφεντικό η Γιουβέντους στο Τορίνο

Νικήτρια αναδείχθηκε η Ίντερ απέναντι στην Ουντινέζε, ενώ χάρη στον Κριστιάνο Ρονάλντο και η Γιουβέντους πήρε το διπλό απέναντι στην Τορίνο, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Serie A.

Ίντερ-Ουντινέζε

Η Ίντερ επικράτησε απέναντι στην Ουντινέζε με 1-0 και άφησε πίσω της την πίκρα που πήρε… από το Champions League.

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι του ματς από την αρχή, αλλά δίχως επιτυχημένη ευκαιρία για να περάσουν μπροστά στο σκορ.

Στο 75’ ο Ικάρντι με εύστοχο πέναλτι πέτυχε το 1-0 και χάρισε στην ομάδα του τη νίκη.

Τορίνο-Γιουβέντους

Νικήτρια στο Derby della Mole αναδείχθηκε η Γιουβέντους με 1-0, χάρη στο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο.

Οι παίκτες του Αλέγκρι δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα να βρουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο, καθώς δεν κατάφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα τους γηπεδούχους.

Στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης ο Σιμόνε Τζάτζα γύρισε την μπάλα προς τα πίσω, ο Ιτσάζο βγήκε καθυστερημένα και ανέτρεψε τον Μάντζουκιτς.

Ένα λεπτό αργότερα το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κριστιάνο Ρονάλντο και ο Πορτογάλος άσος χάρισε τη νίκη στη «Μεγάλη Κυρία».