Βιγιαρεάλ και Σεβίλλη σκόραραν, αλλά βγήκαν “Χ”αμένοι

Ισόπαλες με 2-2 αναδείχτηκαν Βιγιαρεάλ και Σεβίλλη στο «Κεράμικα», στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Laliga.

Η συγκεκριμένη ισοπαλία δεν συμφέρει βαθμολογικά καμία από τις δυο ομάδες. Η Βιγιαρεάλ έφτασε τους 48 βαθμούς, ενώ έχασε την ευκαιρία να ανέβει μόνο πέμπτη στη βαθμολογία και να πάει στο -2 από την τέταρτη Ατλέτικο Μαδρίτης.

Οι Ανδαλουσιάνοι από την άλλη ανέβηκαν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 53 βαθμούς, αλλά απέχουν μόνο ένα πόντο από τους «ροχιμπλάνκος».

Η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε δύο φορές, αρχικά με τον Πάκο Αλκάθερ που έφτασε τα τρία γκολ με τη φανέλα του συλλόγου, όμως η Σεβίλλη βρήκε άμεσα απάντηση με τον Εσκουδέρο να κάνει το 1-1.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου 45λεπτου, οι γηπεδούχοι πήρα ξανά το προβάδισμα χάρη στο τέρμα του Πάου Τόρες για το 2-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στους φιλοξενούμενους που ισοφάρισαν εκ νέου στο 63’, με τον Μουνίρ Ελ Χαντάντι, ενώ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και οι δύο είχαν από μια χαμένη ευκαιρία να διευρύνουν το σκορ και το 2-2 να διατηρείται μέχρι τη λήξη.