Διαστημική Μίλαν στο Λέτσε

Στην έναρξη της μετά κορωνοϊού εποχής στη Σέριε Α η Μίλαν πέρασε σαν σίφουνας από το Λέτσε με 1-4 ενώ η Φιορεντίνα έμεινε στο 1-1 με την Μπρέσια.

Στο Αρτέμιο Φράνκι, η Φιορεντίνα έμεινε πίσω στο σκορ με το γκολ πέναλτι του Ντοναρούμα στο 17′ έπειτα από πέναλτι που έκανε ο Κάσερες. Το μόνο που κατόρθωσε η Φιορεντίνα είναι να σκοράρει με τον Πεζέλα στο 29′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ριμπερί.
Η Μπρέσια ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα έμεινε στην τελευταία θέση με 17 βαθμούς ενώ η Φιορεντίνα στην 13η με 31.

Στο Βία Ντελ Μάρε, η Μίλαν διέλυσε με 1-4 την Λέτσε. Ο Καστιγιέχο ύστερα από πάσα του Τσαλχάνογλου στο 26′.
Στο 54′ ο Γκάμπια έκανε πέναλτι και ο Μανκόσου ισοφάρισε σε 1-1.
Από εκείνο το σημείο και έπειτα άρχισε το πάρτι της Μίλαν.
Αρχικά, ο Μποναβεντούρα σκόραρε στο αμέσως επόμενο λεπτό με κοντινή προβολή.
Στο 57′ ήρθε η σειρά του Ρέμπιτς μετά την δεύτερη τελική πάσα του Τσαλχάνογλου να χριστεί σκόρερ.
Το τελικό 1-4 έγραψε ο Λεάο στο 72ο λεπτό με το κεφάλι από την σέντρα του Κόντι.

Έτσι η Μίλαν έφτασε τους 39 βαθμούς και την έβδομη θέση έξι βαθμούς λιγότερους από την πέμπτη Ρομά που θέση που πάει Γιουρόπα Λιγκ καθώς και ισοβαθμία με την έκτη Νάπολι που έχει καπαρώσει την θέση της με την κατάκτηση του κυπέλλου.

Η Λέτσε με την σειρά της είναι στην 18η θέση με 25 βαθμούς σε ισοβαθμία με την 17η Τζένοα.