Ισόπαλη “αγγαρεία” ο Αστέρας Τρίπολης με την Λαμία

Για την 7η αγωνιστική των πλει-αουτ , η Λαμία κόλλησε στο ισόπαλο 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι “αρκάδες” υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Λαμία σε ένα παιχνίδι που αναδείχθηκε ισόπαλο με σκορ 1-1 σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον. Η Λαμία ξεκίνησε στα πρώτα λεπτά του αγώνα να πρεσάρει τους γηπεδούχους αλλά το σκορ άνοιξε ο Κρέσπι στο 18ο λεπτό μετά από εξαιρετική πάσα του Ριέρα.

Προσπάθεια έκανε ο Αραβίδης λίγο αργότερα να μειώσει το σκορ αλλά αναδείχθηκε οφσάιντ.  Πίεζαν οι γηπεδούχοι για δεύτερο γκολ αλλά το πρώτο μέρος του παιχνιδιού έληξε 1-0.

Στο 50ο λεπτό ο Μπιανκόνι μετά από κίνηση του Βασιλόγιαννη  έκανε το 1-1 υπέρ της ομάδας της Λαμίας. Στο 76ο λεπτό είχε δοκάρι ο Αστέρας που θα μπορούσε να περάσει μπροστά στο σκορ. Μια προσπάθεια έκανε ο Ρόμανιτς αλλά δεν τα κατάφερε. Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν πολύ κοντά στο να πάρει την νίκη αλλά το ματς έληξε ισόπαλο. Το αποτέλεσμα δεν επηρέασε ούτε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πανηγύρισαν και αυτοί την παραμονή τους.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Ασίγκμπα, Σκόνδρας, Παπαδόπουλος,

Αστέρας Τρίπολης(Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κότσιρας, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Τασούλης, Φερνάντες, Μπελόκ, Αλί μπαμπά(46’ Μπαράλες), Ριέρα, Σίτο(83’ Τζήμας), Κρέσπι

Πας Λαμία(Γιώργος Πετράκης): Επασί, Σκόνδρας(84’ Χ. Καραγιάννης), Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Αραβίδης(84’ Σάσι), Βασιλόγιαννης(75’ Νικολόπουλος), Μπάχανακ, Ρόμανιτς, Μπιανκόνι(70’ Καραμάνος)