Wimbledon: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα ριχθούν στη μάχη του Wimbledon τη Δευτέρα. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει  τον Thomas Fabbiano, στην 3η προγραμματισμένη αναμέτρηση του No.2 Court, επομένως δε θα ξεκινήσει πριν το απόγευμα, αφού η πρώτη θα αρχίσει στις 13:00.

Τη Δευτέρα θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της και η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα αντιμετωπίσει στις 13:00 στο Court 16 την Bernarda Pera.

Στο κεντρικό court του All England Club, ο Novak Djokovic θα αντιμετωπίσει τον Philipp Kohlschreiber στις 15:00. H Simona Halep και ο Alexander Zverev θα αγωνιστούν στο No.1 Court, όπου θα γίνει και η αναμέτρηση της Venus Williams με την Coco Gauff, τις οποίες χωρίζουν 24 χρόνια!

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (1 Ιουλίου):

Centre Court (έναρξη αγώνων 15:00):

1) Novak Djokovic [1] v. Philipp Kohlschreiber

2) Yulia Putintseva v. Naomi Osaka [2]

3) Kyle Edmund [30] v. Jaume Munar

 

No. 1 Court (15:00):

1) Simona Halep [7] v. Aliaksandra Sasnovich

2) Jiri Vesely v. Alexander Zverev [6]

3) Venus Williams v. Coco Gauff

 

No. 2 Court:

1) Stan Wawrinka [22] v. Ruben Bemelmans

2) Lin Zhu v. Karolina Pliskova [3]

3) Thomas Fabbiano v. Stefanos Tsitsipas [7]

4) Caroline Wozniacki [14] v. Sara Sorribes Tormo

 

No. 3 Court (13:00):

1) Kevin Anderson [4] v. Pierre-Hugues Herbert

2) Magdalena Rybarikova v. Aryna Sabalenka [10]

3) Kristie Ahn v. Anastasija Sevastova [12]

4) Ugo Humbert v. Gael Monfils [16]

 

Court 12 (13:00):

1) Caty McNally v. Heather Watson

2) Felix Auger-Aliassime [19] v. Vasek Pospisil

3) Prajnesh Gunneswaran v. Milos Raonic [15]

4) Alize Cornet v. Victoria Azarenka

 

Court 18 (13:00):

1) Elina Svitolina [8] v. Daria Gavrilova

2) Karen Khachanov [10] v. Soonwo Kwon

3) Daniil Medvedev [11] v. Paolo Lorenzi

4) Su-wei Hsieh [28] v. Jelena Ostapenko

 

Court 4 (13:00):

1) Peter Gojowczyk v. Roberto Bautista Agut [23]

2) Anna-Karolina Schmiedlova v. Monica Puig

3) Danielle Collins v. Zarina Diyas

4) Lorenzo Sonego v. Marcel Granollers

 

Court 6 (13:00):

1) Polona Hercog v. Viktoria Kuzmova

2) Mihaela Buzarnescu v. Jessica Pegula

3) Hubert Hurkacz v. Dusan Lajovic [32]

4) Roberto Carballes Baena v. Miomir Kecmanovic

 

Court 7 (13:00):

1) Cedrik-Marcel Stebe v. Reilly Opelka

2) Karolina Muchova v. Aleksandra Krunic

3) Andrea Arnaboldi v. Ivo Karlovic

4) Dalila Jakupovic v. Kirsten Flipkens

 

Court 8 (13:00):

1) Dayana Yastremska v. Camila Giorgi

2) Ernests Gulbis v. Leonardo Mayer

3) Pablo Carreno Busta v. Alexei Popyrin

 

Court 9 (13:00):

1) Marie Bouzkova v. Mona Barthel

2) Steve Darcis v. Mischa Zverev

3) Veronika Kudermetova v. Ysaline Bonaventure

4) Jeremy Chardy v. Martin Klizan

 

Court 10 (13:00):

1) Margarita Gasparyan v. Anna-Lena Friedsam

2) Denis Kudla v. Malek Jaziri

3) Anastasia Potapova v. Jill Teichmann

4) Rebecca Peterson v. Yanina Wickmayer

 

Court 11 (13:00):

1) Marcos Giron v. Feliciano Lopez

2) Iga Swiatek v. Viktorija Golubic

3) Pablo Cuevas v. Damir Dzumhur

 

Court 14 (13:00):

1) Sofia Kenin v. Astra Sharma

2) Shelby Rogers v. Anett Kontaveit [20]

3) Jozef Kovalik v. Robin Haase

4) Benoit Paire [28] v. Juan Ignacio Londero

 

Court 15 (13:00):

1) Janko Tipsarevic v. Yoshihito Nishioka

2) Marketa Vondrousova [16] v. Madison Brengle

3) Grigor Dimitrov v. Corentin Moutet

4) Shuai Zhang v. Caroline Garcia [23]

 

Court 16 (13:00):

1) Bernarda Pera v. Maria Sakkari [31]

2) Andreas Seppi v. Nicolas Jarry

3) Kamil Majchrzak v. Fernando Verdasco

4) Ajla Tomljanovic v. Daria Kasatkina [29]

 

Court 17 (13:00):

1) Madison Keys [17] v. Luksika Kumkhum

2) Petra Martic [24] v. Jennifer Brady

3) Marius Copil v. Guido Pella [26]

4) Bradley Klahn v. David Goffin [21]

 

Πηγή: tennisnews.gr

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*