Νίκη με άρωμα Ευρώπης για την Χοφενχάιμ

Με έναν εκπληκτικό Μπελφοντίλ όπου σκόραρε εις διπλούν και δημιούργησε κι ένα τέρμα, η Χοφενχάιμ διέσυρε εντός έδρας την Μπάγερν Λεβερκούζεν(4-1) και την πλησίασε τον έναν βαθμό βάζοντας φωτιά στον βαθμολογικό πίνακα στις ευρωπαϊκές θέσεις.

Το σκορ άνοιξε ο Μπελφοντίλ στο 10′ έπειτα από ασσίστ του Κράμαριτς με τους φιλοξενούμενους να απαντούν μόλις επτά λεπτά αργότερα με τον Φολάντ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1 με τις “ασπιρίνες” να στέκονται αρκετά καλά μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα αυτογκόλ του Μπεντέρ(51′) και με τα τέρματα των Μπελφοντίλ(61′) και Κράμαριτς(69′) έφτασαν σε αυτή την επιβλητική νίκη!