Ήττα για τη Μίλαν, με το ζόρι η Γιούβε

Ζορίστηκε η Γιουβέντους και σπουδαία νίκη της Σαμπντόρια επί της Μίλαν περιελάμβανε η 29η αγωνιστική της Serie A.

Ήττα που βάζει ξανά στο παιχνίδι της εξόδου στο Champions League τη Ρόμα, υπέστη η Μίλαν, αφού δεν τα κατάφερε μέσα στη Γένοβα επί της Σαμπντόρια χάνοντας με 1-0, με τον Ντεφρέλ να σκοράρει από τα 38 δευτερόλεπτα, έπειτα από τραγικό λάθος του Ντοναρούμα.

Η Γιούβε αν και ζορίστηκε, νίκησε με γκολ του Κέαν στο 72’ ,με 1-0 την Έμπολι, κρατώντας τη διαφορά από τους αντιπάλους της, αντίθετα με τους φιλοξενούμενους που παραμένουν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Ουντινέζε νίκησε με 2-0 τη Τζένοα, μέσα στο Ούντινε, παίρνοντας έτσι βαθμολογική ανάσα για την κούρσα της παραμονής.