Premier League: Νίκη στο τέλος για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

«Λυτρωτής» ο Ζίρκζεϊ στο ντεμπούτο του για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με γκολ του Τζόσουα Ζίρκζεϊ στο 87ο λεπτό, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 1-0 της Φούλαμ στο Ολντ Τράφορντ, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Premier League.

Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα των «κόκκινων διαβόλων», ο Ολλανδός επιθετικός με τέρμα στο τέλος απέτρεψε τη γκέλα της νέας ομάδας του στην πρεμιέρα του αγγλικού πρωταθλήματος.

Μετά από… απουσία γκολ, τόσο για τους γηπεδούχους, όσο και για τους Λονδρέζους, ένα ωραίο γύρισμα του Γκαρνάτσο στο 87ο λεπτό, είχε αποδέκτη της μπάλας τον Ζίρκζεϊ, ο οποίος μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ λίγο αργότερα είδε τον Χόιλουντ να χάνει ευκαιρία σε κενό τέρμα για το 2-0.

Μάντσεστερ Γ.-Φούλαμ 1-0 (87′ Ζίρκζεϊ)