La Liga: Η Βιγιαρεάλ νίκησε με ανατροπή

Στην ισοπαλία έμειναν Λα Πάλμας και Μπέτις, πήραν το τρίποντο Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης.

Για την 7η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος, η Βιγιαρεάλ νίκησε την  Εσπανιόλ 1-2.  Λας Πάλμας-Μπέτις κόλλησαν στο ισόπαλο 1-1,  Η Θέλτα ηττήθηκε εντός έδρας από την Ατλέτικο Μαδρίτης 0-1.

Η Εσπανιόλ άνοιξε το σκορ με τον Καρέρας στο 45’+1’, η Βιγιαρεάλ ισοφάρισε με τον Αγιόθε Πέρεθ στο 45’+6’ κι ο ίδιος στο 63’ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Λας Πάλμας άνοιξε το σκορ στο 9’ με τον Μολέιρο, οι «βερντιμπλάνκος» ισοφάρισαν με τον Λο Σέλσο στις καθυστερήσεις.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε την νίκη στο 90’από την Θέλτα μοναδικός δράστης του αγώνα ήταν ο Αλβαρες. Η ομάδα του Σιμεόνε επέστρεψε στην τρίτη θέση, ξεπερνώντας με +1 τη Βιγιαρεάλ.