Serie A: Τρίποντο για την Ίντερ, πρωταγωνιστής ο Τουράμ

Χατ-τρικ ο Τιράμ νίκησε μόνος του την Τορίνο.

Για την 7η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Ίντερ νίκησε με 3-2 την Τορίνο και έφτασε στους 14 βαθμούς και βρίσκεται στο -2 από το «ρετιρέ» όπου παραμένει η Νάπολι, ενώ η Τορίνο έμεινε στους 11.

Η Τορίνο έμεινε με 10 παίκτες στο 20’ όταν αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα ο Γκιγιέρμο Μαριπάν. Ο Τουράμ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα της ομάδας του και έκανε 1-0 στο 25’.  Ο Γάλλος πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο  πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 35’.  Η Τορίνο δεν τα παράτησε και μείωσε με τον Ζαπάτα στο 36’. Ο Τουράμ στο 60’έγραψε με σκαστό σουτ το 3-1. Η Τορίνο στο 86’ ξανά μείωσε με το πέναλτι του Βλάσιτς.

Το σκορ παρέμεινε στο 3-2 μέχρι και το φινάλε.