Στο ρελαντί η Μπάγερν Μονάχου

Για την 32η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα η Μπάγερν Μονάχου νίκησε πιο εύκολα από ότι φανερώνει το τελικό 3-1 το Ανόβερο. Ενώ συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι της Γκλάντμπαχ με την Χοφενχάιμ που έμειναν στο 2-2.

Τα αποτελέσματα:

Βόλφσμπουργκ – Νυρεμβέργη 2-0 (Κλάους 38′, Τίσσεραντ 78′)

Η Βόλφσμπουργκ νίκησε με 2-0 την Νυρεμβέργη με σκόρερ τον Κλάους στο 38′ και τον Τίσσεραντ στο 78′.

Γκλάντμπαχ – Χοφενχάιμ 2-2 (Γκιντέρ 73′, Ντρίμιτς 84′ – Καντεράμπεκ 33′, Αμίρι 79′)

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι Γκλάντμπαχ και Χοφενχάιμ έμειναν ισόπαλες με 2-2 στην έδρα της πρώτης.
Η Χοφενχάιμ πήρε δύο φορές κεφάλι στο σκορ με τους Καντεράμπεκ στο 33′ και τον Αμίρι στο 79′ ενώ η Γκλάντμπαχ ισοφάρισε ισάριθμες φορές με τους Γκίντερ στο 73′ και τον Ντρίμιτς στο 84′.

Μπάγερν Μονάχου – Ανόβερο 3-1 (Λεβαντόφσκι 27′, Γκορέτσκα 40′, Ριμπερί 84′ – Τζόνατας 51′)

Η Μπάγερν Μονάχου στο ρελαντί νίκησε το Ανόβερο με 3-1.
Ο Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ στο 27′ με όμορφη και κεφαλιά ενώ ο Γκορέτσκα στο 40′ με όμορφο σουτ από την σέντρα του Αλάμπα και ο Ριμπερί στο 84′ με άπιαστο σουτ εντός περιοχής.
Το Ανόβερο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Τζόνατας που ευστόχησε σε πέναλτι στο 51′ και αποβλήθηκε στο 55′ με δύο κίτρινες κάρτες ενώ είχε μπει αλλαγή στην αρχή του δεύτερου μέρους.

Χέρτα Βερολίνου – Στουτγκάρδη 3-1 (Ιμπίσεβιτς 40′, Ντούντα 45+1′, Καλού 67′ – Γκόμες 70′)

Η Χέρτα με αρκετή ευκολία ξεπέρασε το εμπόδιο της Στουτγκάρδης με 3-1.
Οι Ιμπίσεβιτς στο 40′, ο Ντούντα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και ο Καλού στο 67′ σκόραραν για τους γηπεδούχους ενώ για την Στουτγκάρδη το γκολ της τιμής σκόραρε ο Γκόμες στο 70′.