Νίκη για τη Γιουβέντους-Ισόπαλες Βερόνα και Ουντινέζε

Η Γιουβέντους επικράτησε απέναντι στη Μπρέσια, ενώ Βερόνα και Ουντινέζε μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Serie A.

Μπρέσια-Γιουβέντους

Νικήτρια αναδείχθηκε η Γιουβέντους κόντρα στη Μπρέσια με 2-1, στην έδρα της δεύτερης.

Με 13 βαθμούς η Γιουβέντους ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος, ενώ η Μπρέσια με 6 βαθμούς βρίσκεται στην 11η θέση.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Ντοναρουμα, έπειτα από πάσα του Ρομίλο, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 40’ ο Τσανσεγιόρ με… αυτογκόλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Πιάνιτς στο 63’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε την ανατροπή, χαρίζοντας στη Γιουβέντους τη νίκη με 2-1.

Βερόνα-Ουντινέζε

Νωρίτερα, στο μηδέν «κόλλησε» η Βερόνα και η Ουντινέζε, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 0-0.

Βερόνα και Ουντινέζε μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, με την πρώτη να φτάνει τους 5 βαθμούς και τη 13η θέση, ενώ η Ουντινέζε με έναν βαθμό λιγότερο βρίσκεται στη 15η θέση.