Πάρτι η Λυών με show του Ντεπάι

Με χατ τρικ του Μέμφις Ντεπάι η Λυών διέλυσε την Ντιζόν με 4-1.

Με 4-1 η Λυών ξεπέρασε το εμπόδιο της Ντιζόν για την δεύτερη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Στο 14′ η Ντιζόν άνοιξε το σκορ με τον Σίντλερ. Ο Γάλλος επιθετικός πήρε καλή θέση εντός περιοχής πήρε το ριμπάουντ από το σουτ που έγινε και νίκησε τον Λόπες για το 0-1.

Η Λυών ισοφάρισε με το πέναλτι του Ντεπάι στο 38′. Ο Ολλανδός επιθετικός κέρδισε πέναλτι από τον Τουρέ και ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

Η Λυών ολοκλήρωσε την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους.

Αρχικά, στο 45′ ο Λαουτόα της Ντιζόν απομάκρυνε λανθασμένα προς τα δίχτυα της ομάδας του και έδωσε προβάδισμα στους Λυονέ, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό με προβολή εντός περιοχής έκανε το 3-1.

Το 4-1 έγινε πάλι με τον Μέμφις Ντεπάι. Ο άσος της Λυών ολοκλήρωσε το χατ τρικ με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής που βρήκε στο δοκάρι και μπήκε στα δίχτυα του Γκομίς στο 66ο λεπτό.