Α’ Εθνική Γυναικών: Fair Play της Νόιχαους που βοήθησε τη Ριμπάνσκα να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου (vid)

Μια πολύ ανθρώπινη στιγμή στον αγώνα ΠΑΟΚ-ΟΦΗ, με την τερματοφύλακα του “δικεφάλου” να βοηθά αντίπαλή της να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

Στον αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΟΦΗ (3-0) για την Α’ Εθνική Γυναικών, στο 71ο λεπτό, η επιθετικός της ομάδας της Κρήτης, Νικόλ Ριμπάνσκα τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει.

Η τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ, Ντάνι Νόιχαους να την παίρνει στα χέρια της και να τη βοηθά να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

Η 31χρονη Βραζιλιάνα τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ, κέρδισε φυσικά το χειροκρότημα όλων, ενώ την βοήθειά της στη Σλοβάκα επιθετικό του ΟΦΗ, που είχε ξεσπάσει σε κλάματα, πρόσφεραν και οι άνθρωποι των γηπεδούχων.

Η Ριμπάνσκα αναμένεται να υποβληθεί σε εξετάσεις με την επιστροφή της ομάδας στο Ηράκλειο για να φανεί ποιο είναι το μέγεθος του προβλήματος.