Α1 Γυναικών: Άνετο πέρασμα από το Μπραχάμι για τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε άνετα εκτός έδρας της Δάφνης Αγίου Δημητρίου.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε για την 15η αγωνιστική της Α1 γυναικών εκτός έδρας τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου με το άνετο και επιβλητικό 89-67 και πρόσθεσε ακόμα ένα εύκολο ροζ φύλλο αγώνα.

Οι πρωταθλήτριες με εξαίρεση την πρώτη περίοδο δεν δυσκολεύτηκαν και με άξονα την ενέργεια τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση έφτασαν σε ένα ακόμα ροζ φύλλο και συνεχίζουν από την κορυφή την  μάχη για το Back-to-back.

Χόλμς με 21 και Ρίντ με 17 ήταν οι πρώτες σκόρερ για την ομάδα της Ελένης Καπογιάννη με όλες τις παίκτριες να συνδέονται με το αντίπαλο καλάθι γεγονός που ικανοποίησε πλήρως την Ελληνίδα προπονήτρια.\

Την επόμενη βδομάδα η ομάδα θα έχει το αγωνιστικό της ρεπό γεγονός που θα δώσει την ευκαιρία να προετοιμαστεί κατάλληλα για το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 29-45, 47-70, 67-89

Δάφνη Αγ. Δημ. (Μπουμπούς): Γκίβενς 16(1), Γεροστεργίου 5(1), Παγώνη, Πάτερσον 9(1), Γκριτζά 5, Κούκη 9(1), Ντάνιελ 23.

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Ριντ 18, Φιτζγκέραλντ 13, Ζιάκα 2, Σταμάτη 7(1), Λύμουρα 4, Κωτούλα 10(2), Μπουντούρη 7(1), Γρηγοροπούλου 2, Χολμς 21(2), Χατζηνικολάου 5.