Α1 Πόλο Γυναικών: «Σίφουνας» ο Ολυμπιακός, επιβλητικός ο ΝΟ Βουλιαγμένης

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΑΝΟ Γλυφάδας εκτός έδρας με 15-7 και διατήρησε το απόλυτο των νικών. Ο ΝΟ Βουλιαγμενης ήταν επιβλητικός κόντρα στον ΝΟ Ρεθύμνου, παίρνοντας άνετη νίκη με 19-6 στην Κρήτη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-15

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη πήρε από νωρίς το προβάδισμα, με τον ΑΝΟΓ να μην μπορεί να τον ακολουθήσει και έτσι έφτασαν στην εύκολη νίκη οι “ερυθρόλευκες”. Πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Μπενέκου με 5 τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 2-7, 3-3, 1-3, 1-2

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τόνια Μωραΐτη): Αρχοντάκη, Νίνου Π. 2, Κοσμά, Γιαμπασάκου, Μαμόγλου 1, Κόλλια, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου, Κοκκινάκη 1, Μαστρόκαλου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 3, Καρύτσα, Θωμοπούλου, Χριστοδούλου

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης):Σταματοπούλου, Φουντωτού 1, Μπενέκου 5, Ελευθεριάδου, Κανετίδου, Χαλδαίου, Ασημάκη 2, Πλευρίτου Μ., Δούλη 2, Πλευρίτου Β. 2, Τσουκαλά 1, Μυριοκεφαλιτάκη, Δουρέκα Στ., Τζωρτζακάκη 1

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-19

Ο ΝΟΒ μπήκε από το ξεκίνημα δυνατά και πήρε αέρα 7 τερμάτων στο ημίχρονο (9-2). Η ίδια εικόνα παρέμεινε και στο δεύτερο μισό του αγώνα, με το τελικό σκορ να λήγει 19-6.

Τα οκτάλεπτα: 1-6, 1-3, 2-6, 2-4

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού 1, Χρυσοβέργη, Κυριακάκη Κ. 1, Γαβαλά, Παναγιωτάκη, Συριανόγλου, Ζοφώλη 1, Λιμπιτάκη Στ., Φαρμάκη Ελ. 3, Λιμπιτάκης Αν., Φραγγελάκη, Παντελιδάκη, Νυκτάρη, Παπαδάκη Μ.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Λάβι, Καϊάφα 2, Τσιμάρα 2, Ρακιντζή, Γιαννοπούλου 1, Ξενάκη 1, Νίνου 1, Πάτρα 1, Κώτσια 5, Καλαϊτζή, Κοντονή 3, Μουστακαρία 2, Κοτσιώνη, Γκίλλα Μ. 1