Α2 Γυναικών: Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών του μπάσκετ.

Το πρόγραμμα άνοιξε χθές(24/10) με την αναμέτρηση του Θησέα Παναγιούδας με την Ηλιούπολη και την πολύ εύκολη νίκη της ομάδας του κόουτς Γερεουδάκη με 82-44. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Ηλιούπολης η οποία έσπασε το ρόδι στο πρωτάθλημα.

Θησέας Παναγιούδας – ΓΣ Ηλιούπολης 44-82
Διαιτητές: Παπανικολάου – Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 18-24,24-35, 27-63, 44-82
Θησέας (Αλμπάνης-Γκούμας): Χρυσοστομίδου 9, Κατσούρη Ι 3(1), Κατσούρη Μ 16(2), Αλασχκάρ 8(2), Δήμου, Τσιμούρτου 2, Καρακλά, Ταμπάκου 6.
ΓΣ Ηλιούπολις (Γερεουδάκης): Δαμουλάκη 22(2), Νάτσκου 9(1), Θεοδώρου 18(2), Πρίφτη 14, Νικολαϊδου 7(1), Μπουντούρη 10(1), Αλεξία 2.

Το σημερινό(25/10) πρόγραμμα

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Χίου 12.00 Αιγέας Χίου-Οίαξ Ναυπλίου Κανελλόπουλος-Κωστής (Μάρης)

Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 Χαϊνά-Τσάλλας Γιαν. (Χασάπης)

3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί Τσίγκου-Κουλουμπαρίτσης (Κουλούρης)

Π. Σαλπέας 13.00 Φίνιξ Πειραιά-Άρις Καλαμάτας Μαρίγλη-Μυζίκας (Κόλλιας)

2ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

ΔΑΠΠΟΣ 13.00 Σαντορίνη-Αθηναϊκός Καλαρέμας-Αντωνέλου

Γ. Γεννηματάς 14.00 Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γαρίνη-Μπαράκου (Τεφτίκης)

Μελισσίων 14.15 ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας Εφραιμίδης-Σπυρλιδάκης (Γολεγού)

Κοντόπευκου 17.00 Αγ. Παρασκευή ΑΕΚ Περιστερίου Κηπώσης-Περδέτζογλου (Ζερδεβάς)

3ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου Θρασυβουλίδης-Κλεπουσνιώτου (Σαμαλης)

Εκπ. Φρυγανιώτη 16.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου Σαρακενίδης-Σκρίνος (Λαδόπουλος)

Νεάπολης 13.00 ΓΣ Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας Κολοκυθάς-Κανελλίδης (Αγορογιάννης)

ΔΑΚ Πτολεμαϊδας Απόλλων Πτ.-ΜΕΝΤ ΑΝΑΒΟΛΗ (18/11, 19.00)

Χαλκιοπούλειο Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Λασσάνης ΑΝΑΒΟΛΗ

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου (από 1η αγωνιστική)

Δ. Βικέλας 15.00 Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Καραβάς-Αναστασιάδης Π. (Μελανίδης)

4ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Επταπυργίου 14.15 Παναθλητικός-Ασπίς 2001 Ξάνθης Σιταρίδης-Αναστασιάδης Γ. (Αχταρίδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ (15/11, 14.15)

Ιερισσού 13.00 Ιερισσός 99-Πανόραμα Παπαθανασίου Κ.-Αθανασιάδη Β. (Ιωαννίδου)

Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Απόλλων Καλαμαριάς Τσαρδούλιας-Αθανασιάδης Α. (Κασαπίδης)

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Άρης Τζιοπάνος Γ. –Παπαδόπουλος Κ. (Αργυρού Μ.) ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 20.30)

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Πανσερραϊκός-ΑΚΚ Οι Πάνθηρες Καραβάς-Μιχέλης (Δραγκίογλου)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*