Α2 Γυναικών: Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Με την 3η αγωνιστική συνεχίζεται η δράση στα παρκέ της Α2 γυναικών με τις ομάδες να έχουν μπει γερά στο πρωτάθλημα και με το θέαμα να κρατάει ζωηρό το ενδιαφέρον του κόσμου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής

1ος Όμιλος

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Ναυπλίου 13.00 Οίαξ Ναυπλίου-Ατρόμητος Πειραιά Κωστής-Τσουρή (Πετρόπουλος)

Τρίπολης 13.00 Άμιλλα 2000-Εύνικος Κουτσοδήμος-Μπαβέλλας (Γιαλικάρης)

Άργους 12.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Θησέας Παναγιούδας Μπερδετζόγλου-Μπαράκου (Τρίγκα)

Α’ Ηλιούπολης 13.00 Ηλιούπολη-Άρις Καλαμάτας Λιαρομάτης-Πλέγας (Σαμαρτζή)

Π. Σαλπέας 13.00 Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου Μαρουδιάς-Τσατταλιού (Μπουρνάς)

Η βαθμολογία
1) Εύνικος    4    159-94    65
2) Οίακας Ναυπλίου    4    127-113    14
3) Ατρόμητος Πειραιά    4    131-121    10
4) ΓΣ Ηλιούπολης    3    142-114    28
5) Φοίνικας Πειραιά    3    140-125    15
6) Αμιλλα Τρίπολης    3    105-96    9
7) Αρις Καλαμάτας    3    137-130    7
8) Αιγέας Χίου    2    97-118    -21
9) Δαναοί Αργους    2    101-163    -62
10) Θησέας Παναγιούδας    2    89-154    -65

2ος Όμιλος

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Δ. Καλτσάς 13.00 Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας Παπαγεωργίου Δ.-Παπανικολάου Ι. (Ζερβούδης)

Μ. Λιούγκας 17.00 Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων Καλαρέμας-Γεωργόπουλος Γ. (Mπουρνάς)

Υμηττού 18.00 Αμύντας-Αγ. Παρασκευή Γαραντζιώτης-Καψιώχας (Αλέτρας)

Ανθούπολης 17.00 ΑΕΚ Περιστερίου-Ίκαρος Ικαρίας Τσουβάλης-Γεωργιλάκης (Άκελ) – ΑΝΑΒΟΛΗ (15/11)

Ρεπό: ΑΕ Σαντορίνης

Η βαθμολογία
1) Αγία Παρασκευή    4    198-104    94
2) Πρωτέας Βούλας    4    126-86    40
3) ΑΟ Σαντορίνης    4    137-110    27
4) ΚΑΟ Μελισσίων    4    119-112    7
5) ΑΕΚ Περιστερίου    2    130-144    -14
6) Αμύντας            2    105-127    -22
7) Τερψιθέα Γλυφάδα    2    86-119    -33
8. Αθηναϊκός        1    59-75    -16
9) Ικαρος Ικαρίας    1    32-115    -83

3ος Όμιλος

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Αγρινίου:  Αργοναύτες Αγρινίου-Έσπερος Λαμίας 45-46

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

ΜΕΝΤ 12.30 ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος Αναστασιάδης Β.-Αθανασιάδης Α. (Αστρεινίδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ

Ν. Ιωνίας 13.00 Νίκη Βόλου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη Γιατρόπουλος-Ιορδανίδης (Μόρφη) – ΑΝΑΒΟΛΗ

Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Φίλιππος Βέροιας Κάννης –Βιννής (Βόντζας) – ΑΝΑΒΟΛΗ (18/11)

Η βαθμολογία

1. Ολύμπια Λάρισας    4       154-93       61
2. Πιερικός Αρχέλαος 4       134-95       39
3. Εσπερος Λαμίας      4       112-79       33
4. Αργοναύτες Αγρινίου       3       105-157     -52
5. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη      2       54-27         27
6. Φίλιππος Βέροιας    2       70-145       -75
7. Νίκη Βόλου    1       62-77         -15
8. ΜΕΝΤ   1       57-75         -18
9. Λασσάνης Κοζάνης 0       0-0    0
10. Απόλλων Πτολεμαΐδας  0       0-0    0

*Ολύμπια Λάρισας, Πιερικός Αρχέλαος, Έσπερος Λαμίας και Φίλιππος Βέροιας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, Νίκη Βόλου και ΜΕΝΤ από δύο, ενώ δεν έχουν αγωνιστεί Λασσάνης Κοζάνης και Απόλλων Πτολεμαΐδας.

4ος Όμιλος

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Ιερισσός 99 Σελεβός-Παπαθανασίου Κ. (Σαλικίδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Πυλαία Καραβάς-Ντόντης (Σακελλαρίου) – ΑΝΑΒΟΛΗ (15/11)

Καλαμαριάς 13.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός Χάνος-Λυτροσυγκούνης (Μηλιάρας) – ΑΝΑΒΟΛΗ (18/11)

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Παναθλητικός Μπαχτσεβανόπουλος-Κλεπουσνιώτου (Αχταρίδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου

Αλ Δημόγλου 18.00 Οι Πάνθηρες – Άρης Θεσσαλονίκης Τσαρδούλιας-Ράπτης (Μπρίγκος)

Η βαθμολογία
1) ΑΕ Πυλαίας 4  131-107  24
2) Απόλλων Καλαμαριάς  3  135-112  23
3) ΑΣ Πανόραμα  3  154-138  16
4) Παναθλητικός  2  84-55  29
5) Ηρακλής  2  71-42  29
6) Αρης  2  66-44  22
7) Ιερισσός  2  102-185  -83
8) Πάνθηρες Καβάλας  1  58-67  -9
9) Πανσερραϊκός  1  44-66  -22
10) Ασπίδα Ξάνθης  1  42-71  -29
*Πάνθηρες Καβάλας, Πανσερραϊκός, Ασπίδα Ξάνθης, Παναθλητικός, Ηρακλής, Αρης ΔΟΜECΟ, έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*