ACB: Ασταμάτητη η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε και την Μπασκόνια για την ACB και συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα.

Δεν έχει αντίπαλο μέχρι στιγμής η Ρεάλ Μαδρίτης στο πρωτάθλημα της Ισπανίας καθώς σε εξ αναβολής αναμέτρηση νίκησε και την Μπασκόνια με 92-83 και έκανε το 12/12.

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο κατάφερε κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο να χτίσει μια διαφορά η οποία ήταν και εκείνη που της έδωσε στο τέλος την νίκη και το ροζ φύλλο αγώνα.

Κορυφαίος για τη Ρεάλ και πρώτος σκόρερ ο Κοζέρ ο οποίος ντύθηκε Καμπάτσο και με 21 πόντος “εκτέλεσε” τους Βάσκους του Ντούσκο Ιβάνοβιτς. Τον Κοζέρ ακολούθησαν  Τόμπκινς και Ντεκ με 15 πόντους έκαστος.

Για τους Βάσκους ξεχώρισαν οι Χένρι (21π., 6ασ.), Ντράγκιτς (14π.), Πολοναρα (13π.) και Πίτερς (13π.).

Τα δεκάλεπτα: 25-19, 40-43, 68-58, 92-83