Αλλαγές ετοιμάζει ο Μαρτίνς ενόψει Ντουντελάνζ

Ικανοποίηση υπάρχει στον Ολυμπιακό για την αντίδραση της ομάδας το τελευταίο διάστημα, με αποκορύφωμα τη νίκη επί του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» την Κυριακή (0-1). Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ως αφετηρία την άμυνα, που έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της ομάδας για πολλές. Μετά το γκολ του Βουό στο 35ο λεπτό του αγώνα με τον ΟΦΗ (1-0), οι Πειραιώτες κράτησαν το μηδέν κόντρα σε Ντουντελάνζ, Απόλλωνα Σμύρνης, Παναχαϊκή και Άρη.

Η προετοιμασία για τον αγώνα με την ομάδα από το Λουξεμβούργο την Πέμπτη έχει ήδη αρχίσει και ο Πέδρο Μαρτίνς αναμένεται να φρεσκάρει την ομάδα του. Όλα δείχνουν πως ο Πορτογάλος προπονητής θα «φυλάξει» τους περισσότερους (αν όχι όλους) τους παίκτες που πρωταγωνίστησαν στη νίκη επί του Άρη για το ντέρμπι της Κυριακής με τον Παναθηναϊκό. Έτσι στον αγώνα του Europa League δεδομένο πως θα δούμε να αγωνίζονται παίκτες όπως οι Γιαννιώτης, Μεριά, Τσιμίκας, Μιράντα, Τοροσίδης, Ναουέλ και Καμαρά.