Άνετα Πανιώνιος και ΑΕΚ, ισόπαλος ο Παναιτωλικός

Εύκολη ήταν η επιτυχία τόσο του ΑΕΚ όσο και του Πανιώνιου, έχοντας πετύχει τέσσερα γκολ, κατέδειξαν την επιβλητική τους εικόνα και παραμένουν πρώτοι στους ομίλους τους με τη συλλογή 6 βαθμών. Λευκή ισοπαλία για τον Παναιτωλικό με τον Κισσαμικό.

Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ 0-4

Ξεκάθαρε η αγαπημένη του ήταν στην ομάδα της ΑΕΚ και το έδειξε στο δεύτερο αγώνα για τις ομάδες του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Απόλλωνα Λαμία, αφού έχασε με 4-0. Το νέο αίμα στο γκρουπ έφερε μια εύκολη νίκη, καθώς ο τεχνικός της Ένωσης Μαρίνος Ουζουνίδης, έδωσε την εμπιστοσύνη τους και έβγαλε απροσδόκητα. Το πρώτο γκολ για τους ασημένιοι πήρε τον Αλέφ, σημειώνοντας το πρώτο προσωπικό τερμά του, ενώ στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ σημείωσε το δεύτερο γκολ με αυτοπεποίθηση του Αγιώτη που χρεώθηκε στο Γιάνιθο. Στο 76 ‘ο Μπότος έκανε το 3-0, ενώ λίγο πριν το τέλος, στις καθυστερήσεις, ο Σαρδέλης διαμορφώνει το τελικό 4-0. Η Ένωση παραμένει πρώτη και πλέον έχει 6 βαθμούς.

Απόλλων Πόντου – Πανιώνιος 0-4

Η επιβλητική ήταν και η παρουσία του Πανιώνου απέναντι στον Απόλλων Πόντου, αφού έμεινε με 0-4 στο δεύτερο γύρο των ομάδων του κυπέλλου Ελλάδας. Η εικόνα του «κυανερυθρού» ήταν καθ ‘όλη τη διάρκεια και κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να φτάσει τους 6 βαθμούς παραμένοντας στην πρώτη θέση. Το σκορ άνοιξε τον Άλμπεργκ στο 16 ‘με πέναλτι, ενώ πέτυχε και το δεύτερο τερματοφύλακας στο 68’ λεπτό της αναμέτρησης. Δύο προσωπικά γκολ πέτυχε και ο Σίντι Αλί στο 41 ‘και στο 47’ λεπτό.

Κισσαμικος – Παναιτωλικός 0-0

Χωρίς τα τέρματα ολοκληρώθηκε η επίθεση του Παναιτωλικού με τον Κισσαμικό για τη δεύτερη αγωνιστική των ομάδων του κυπέλλου Ελλάδας. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται πλέον στην πρώτη θέση με 4 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Αγρινίου πήρε την πρώτη θέση στην ομάδα.