Άντεξε ο ΟΦΗ στο Βικελίδης

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Άρης στο “Κλ. Βικελίδης”, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League.

Αιφνιδίασαν οι Κρητικοί και προηγήθηκαν στο 18’ με τον Μεγιάδο, αλλά ο Άρης με το τέρμα του Σάσα στο δεύτερο ημίχρονο, μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στον αγώνα, ειδικά μετά το γκολ που δέχτηκαν, όμως ο ΟΦΗ άντεξε στην πίεση του Άρη. Οι Θεσσαλονικείς είχαν δύο δοκάρια, αρχικά στο 11ο λεπτό με τον Μαρτίνες και στο 48’ με τον Ιντέγε. Έχασαν και πέναλτι στο 55’ με τον Ντιγκινί.

Προσπάθησαν μέχρι το τέλος για να πάρουν τη νίκη, έχασαν πολλές ευκαιρίες, όμως οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στην πίεση και πήραν χρυσό βαθμό εκτός έδρας από τον Άρη.

Άρης (Παντελίδης): Έμαν, Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Μαρτίνες (63’ Λάρσον), Φετφατζίδης (80’ Τόνσο), Ντιγκινί (88’ Γιουνές), Ιντέγε

ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Νάστος, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα (89’ Μπράουν), Σεμέντο (71’ Σασί), Ναμπί (81’ Σακόρ), Τσιλιανίδης, Μάνος