“Απέδρασε” με το διπλό από το Τορίνο η Λέτσε

Η Λέτσε επικράτησε στο Τορίνο της τοπικής ομάδας με 1-2, στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Serie A.

H Τορίνο αν και καθ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού είχε την κατοχή, τελικά δεν κατάφερε να πάρει τίποτα από το συγκεκριμένο παιχνίδι, με αποτέλεσμα η νεοφώτιστη Λέτσε να κατακτήσει τους πρώτους τρεις βαθμούς της στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 35’ με τον Φάριας να βρίσκει δίχτυα για το 0-1.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μπελότι στο 57’ νίκησε τον τερματοφύλακα από τα 11 μέτρα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1. Σε ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι, το όνομα του στο πίνακα τον σκόρερ πρόσθεσε και ο Μανκοσού στο 73’ που διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Σκόρερ: 57’ Μπελότι / 35’ Φάριας, 73’ Μανκοσού

Τορίνο : Σιρίγκου, Ίτσο, Ντζιντζί, Μπονιφαζι, Λορέντζο ντε Σιλβέστρι(80′ Λαξελντ), Μπαζέλι(72′ Βέρντε), Ρινκόν, Μεϊτε, Έινα, Μπελότι, Ρεμίρο(46′ Ζαζα)

Λέτσε: Γκάμπριελ, Καλντερόνι, Ροσετίνι, Λουτσιόνι, Ρισπόλι, Ταμπανέλι, Ταχτσίδης, Μάγιερ(81′ Σακοβ), Φάριας(63’Μανκοσού) , Φαλκο, Λαμπαντούλα(63′ Μπαμπακαρ)