Αποκλείστηκε στους “32” ο Παναγιώτης Γκιώνης

Ο Παναγιώτης Γκιώνης πάλεψε, αλλά αποκλείστηκε από τη συνέχεια του πινγκ πονγκ στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Στη φάση των «32» σταμάτησε η πορεία του Παναγιώτη Γκιώνη στο μονό Ανδρών του πινγκ πονγκ, στο Ολυμπιακό τουρνουά του Παρισιού.

Ο 44χρονος Έλληνας πρωταθλητής, στην έκτη παρουσία του στους Αγώνες, πάλεψε πολύ δυνατά αλλά ηττήθηκε με 4-2 από τον Αμερικανό Κανάκ Τζα.

Ο Έλληνας πρωταθλητής του πινγκ πονγκ άργησε να βρει ρυθμό, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 3-0!. Στη συνέχεια, έβγαλε αντίδραση, μείωσε σε 3-2 και πάλεψε για την ισοφάριση, αλλά “λύγισε” στο έκτο σετ με 11-8.

Τα γκέιμ: 11-5, 11-4, 11-7, 7-11, 8-11, 11-8.