Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα: Στο ρελαντί οι κίτρινοι τον ΠΑΣ

Με 3-1 επικράτησε ο Άρης του ΠΑΣ Γιάννινα.

Για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1, ο Άρης επικράτησε με 3-1 του ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι κιτρινόμαυροι έφτασαν την 5η θέση με 40 βαθμούς έναν παραπάνω από τον 6ο Βόλο ενώ τα Γιάννενα παρέμειναν στην 11η θέση με 23 βαθμούς πέντε πάνω από τον 12ο Ιωνικό.

Ο Άρης μπήκε δυνατά στο ματς και είδε το γκολ του Μπράμπετς στο 2ο λεπτό να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα αιφνιδίασε τον Άρη και πήρε κεφάλι στο σκορ στο 7ο λεπτό με τον Σιαμπάνη να διώχνει το σουτ του Μπαλάν και ο Λιάσος σε κενή εστία να σκοράρει.

Η απάντηση του Άρη ήρθε στο 26ο λεπτό με το γύρισμα του Γκαρσία και το πλασέ το Νταρίντα στο βάθος της εστίας του Τσιντώτα.

Ο Άρης ανέτρεψε το ματς στο 43ο λεπτό με δράστη τον Γκαρσία μετά την σέντρα του Καμάτσο και την κεφαλιά του Αργεντινού.

Ο Άρης κλείδωσε το παιχνίδι στο 58ο λεπτό με τον τετ α τετ του Καμαρά που πλάσαρε ιδανικά για το 1-3.

Σκόρερ: 26′ Νταρίντα, 43′ Γκαρσία, 58′ Καμαρά – 7′ Λιάσος

Αρης: Σιαμπάνης, Εμπακατά, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Πίρσμαν (76′ Μαζικού), Ντουκουρέ (89′ Σγουρός), Νταρίντα, Ματέο Γκαρσία, Πάλμα (89′ Νταμπό), Καμάτσο (76′ Ιτούρμπε), Καμαρά (89′ Γκρέι)

ΠΑΣ Γιάννινα: Τσιντώτας, Σόρια, Εραμούσπε (75′ Μπορταγκαράι), Μπακαδήμας, Ράντου, Ριένστρα (90′ Κύρκος), Μπιλμπάο, Λιάσος, Μορέιρα, Τζίμας (81′ Σταματελόπουλος), Μπαλάν