Ασταμάτητη Κολωνία “καθάρισε” και την Πάντερμπορν

Η Κολωνία επικράτησε της Πάντερμπορν με 1-2 στο Benteler Arena, για την 25η αγωνιστική της Bundesliga.

Η ομάδα του Μάρκους Γκίσντολ έφυγε με το διπλό από την έδρα της Πάντερμπορν χάρις τα γκολ των Μέρε (28′) και Χέκτορ (36′), ενώ το γκολ των γηπεδούχων το πέτυχε ο Σερμπενί (73′).

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-1 στο 28′ με τον Μέρε να βρίσκεται στο σωστό σημείο την σωστή στιγμή και να πλασάρει εύστοχα. Μετά από 8 λεπτά, ο Χέκτορ, με ένα πολύ ωραίο σουτ έκανε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με κεφαλιά του Σερμπενί στο 73′, όμως δεν κατάφερε να βρει άλλο τέρμα και τα “κατσίκια” πήραν την τρίτη σερί νίκη.

Με αυτή τη νίκη η Κολωνία σκαρφάλωσε στην 10η θέση με 32 βαθμούς, ενώ η Πάντερμπορν παρέμεινε στην τελευταία θέση με 16 βαθμούς.