Αστέρας για εξάδα

Σημαντική νίκη που τον κρατά σε τροχιά εξάδας πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης επί της ΑΕΛ.

Νίκη με 1-0 πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης επί της ΑΕΛ στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Χερόνιμο Μπαράλες στο 60ό λεπτό.

Έτσι, ο Αστέρας βρίσκεται στην 6η θέση με 27 βαθμούς, αυξάνοντας τις πιθανότητές του να βρίσκεται στα πλέι οφ. Από την άλλη, η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα, παραμένει στη 13η θέση με 8 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και στο 60′ έφτασαν στο γκολ. Μετά από κυκλοφορία της μπάλας, έφτασε αριστερά στον προωθημένο Άλβαρεθ, που με μία παράλληλη μπαλιά βρήκε τον αμαρκάριστο Χερόνιμο Μπαράλες ο οποίος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το 1-0.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας (90’+3΄Ρούμπεν Γκαρσία), Αλβαρες, Σουάρεθ, Καστάνιο, Βαλιέντε, Μουνάφο (90′ Μουνάφο), Ριέρα (46′ Λ. Φερνάντεθ), Σίτο (83′ Σίτο), Κρέσπι (46′ Καπίγια), Μπαράλες

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Μπάγιτς, Καρανίκας, Μιχαήλ, Τσόσιτς, Μπέρτος, Ζίζιτς, Μπέρτος, Ηλιάδης (87′ Σπαρβ) Κολομπίνο (74′ Πινακάς), Μιλοσάβλιεβιτς, Νικολιάς (63′ Ακούνια), Ντουρμισάι (75′ Νούνιτς)