Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης: Έπεσε με ψηλά το κεφάλι

Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε ισοπαλία στην Τρίπολη και αποχαιρέτησε την μεγάλη κατηγορία με θετικό αποτέλεσμα.

Για την 7η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ 1, Αστέρας Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης έμειναν ισόπαλοι με 2-2 σε ένα παιχνίδι που είχε γκολ και θέαμα.

Όλα τα τέρματα της αναμέτρησης επιτεύχθηκαν στο δεύτερο μέρος με τις δύο ομάδες να έχουν καλό ρυθμό και στο πρώτο χωρίς ωστόσο να βρουν κάποιο γκολ.

Το σκορ άνοιξε ο Αστέρας Τρίπολης με τον Χερόνιμο Μπαράλες. Πιο συγκεκριμένα, στο 49ο λεπτό ο Άλβαρες έκανε την σέντρα, ο Αργεντινός πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Κότσαρη.

Η απάντηση του Απόλλωνα Σμύρνης ήρθε στο 69′ με το εκπληκτικό Βολ Πλανέ του Σωτήρη Τσιλούλη.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, οι Αρκάδες πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με το μακρινό σουτ του Ματίας Ιγκλέσιας που έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία της εστίας του Κότσαρη.

Το τελικό 2-2 έγραψε ο Αμπιόλα Ντάουντα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά μετά από κόρνερ της Ελαφράς Ταξιαρχίας.

Σκόρερ: 49′ Μπαράλες, 73′ Ιγκλέσιας – 69′ Τσιλούλης, 92′ Ντάουντα

Κάρτες: 34′ Μπαξεβανίδης, 44′ Βιτλής

Κόκκινη: 97′ Ιγκλέσιας

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Πίτσου (65΄ Καστάνο), Αντζουλάς, Άλβαρες, Κανελλόπουλος (61΄ Ιγκλέσιας), Μουνάφο (80΄ Βαλιέντε), Σίτο (80΄ Σονί), Ριέρα, Μιχόπουλος (61΄ Κρεσπί), Μπαράλες.

Απόλλων Σμύρνης (Τεννές): Κότσαρης, Μπαξεβανίδης (88΄ Δούμας), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Βιτλής (81΄ Τουτουαρίμα), Κάστρο (60΄ Κραγιόπουλος), Σλίβκα (88΄ Παπαγεωργίου), Φατιόν, Μαρτίνες (60΄ Τσιλούλης), Ντάουντα, Ιωαννίδης.