Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός: Απόλυτο μηδέν…

Στο μηδέν έμειναν Αστέρας Τρίπολης και Ολυμπιακός.

Ισόπαλοι 0-0 αναδείχθηκαν Αστέρας Τρίπολης και Ολυμπιακός στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” για τη 2η αγωνιστική της Super League.

Οι δύο ομάδες δεν έπιασαν υψηλή απόδοση σε ένα ματς με λίγες φάσεις από τις δύο πλευρές και έτσι η “λευκή” ισοπαλία ήρθε μάλλον φυσιολογικά.

Έτσι, ο Ολυμπιακός φτάνει στους 4 βαθμούς, με τον Αστέρα να πηγαίνει στους 2. Την επόμενη αγωνιστική, οι “ερυθρόλευκοι” υποδέχονται τον Ιωνικό στο Φάληρο, ενώ οι Αρκάδες ταξιδεύουν στη Λαμία.

Το ματς

Με 4-2-3-1 παρέταξε τον Ολυμπιακό ο Κάρλος Κορμπεράν, με τον Βατσλίκ στο τέρμα, Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ στην άμυνα, Εμβιλά, Ινμπεόμ Χουάνγκ στον άξονα, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας στα άκρα, Ζινκερνάγκελ δεκάρι και Ελ Αραμπί στην κορυφή.

Στο 3’ ο Άλβαρες γέμισε από αριστερά, ο Μπαράλες πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο 14ο ο Ελ Αραμπί σηκώθηκε για κεφαλιά, όμως ο Παπαδόπουλος τον πρόλαβε κερδίζοντας και το επιθετικό φάουλ.

Στο 20’ ο Μπερτόγλιο εκτέλεσε φάουλ που πέρασε εκτός.

Στο 25’ ο Χουάνγκ σούταρε άστοχα.

Στο 37’ ο Ζινκερνάγκελ έκανε ένα σουτ, με τη μπάλα να περνά εκτός.

Στο 41’ ο Ελ Αραμπί σούταρε, ο Άλβαρες έκανε την παρέμβαση και αποσόβησε. Ενώ δύο λεπτά μετά, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε την κεφαλιά του Μασούρα.

Στο 45’+3’ ο Ελ Αραμπί κατέβασε τη μπάλα, γύρισε το σώμα του, πλάσαρε, με τη μπάλα να κοντράρει στον Πίτσου και να καταλήγει σε κόρνερ.

Στο 51’ ο Ινμπεόμ Χουάνγκ έβγαλε μπαλιά για τον Μασούρα, ο οποίος δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 58’ ο Χουάνγκ σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει σε κόρνερ.

Στο 63ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ και φάση διαρκείας, ο Καστάνιο έκανε την πρώτη κεφαλιά, ο Μπενίτο τη δεύτερη, ο Πίτσου σκόραρε από κοντά, αλλά ο Καραντώνης το ακύρωσε καταλογίζοντας επιθετικό φάουλ.

Από το 70ό λεπτό, ο Κάρλος Κορμπεράν πέρασε στο ματς τον Ουί Τζο Χουάνγκ στο πλάι του Ελ Αραμπί, αλλάζοντας το σύστημα σε 4-4-2.

Στο 84’ ο Βαλμπουενά σέντραρε από δεξιά, ο Ελ Αραμπί έπιασε κεφαλιά ακκά πέρασε ξυστά από τα δοκάρια.

Ενώ ένα λεπτό μετά, ο Ουί Τζο Χουάνγκ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, πλάσαρε αλλά αστόχησε.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Βαλμπουενά έδωσε στον Ελ Αραμπί που αστόχησε εκ νέου.

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα (46’ Μπενίτο), Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες, Μουνάφο (11’ λ.τρ. Γκαρθία), Στάνκο, Μπερτόγλιο (60’ Τζουκάνοβιτς), Τιλίκα (60’ Μπαρτόλο), Γκαρντάφσκι (70’ Ριέρα), Μπαράλες

Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βατσλίκ, Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά(81’ Κούντε), Ι. Χουάνγκ, Ραντζέλοβιτς (70’ Γκαρσία), Μασούρας (70’ Ο. Χουάνγκ), Ζινκερνάγκελ (60’ Βαλμπουενά), Ελ Αραμπί