Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης: Επιστροφή στις νίκες για τους Περιστεριώτες

Επέστρεψε στις νίκες ο Ατρόμητος, νικώντας στο Περιστέρι τον Αστέρα Τρίπολης

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Περιστέρι, για την 12η αγωνιστική της Super League 1.

Μετά από τέσσερις αγώνες στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη, οι Περιστεριώτες κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες και να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα της Τρίπολης αγνοεί τη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια (έξι μαζί με το Κύπελλο)

Η ομάδα του Κόλμαν έφτασε στους 15β, ενώ οι Αρκάδες έχουν 10β.

Με το καλησπέρα ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ, μόλις στο 9ο λεπτό μετά από φάουλ του Ρομπάιγ, έκανε το γύρισμα με κεφαλιά του Μαυρομάτη, ο Χατζηισαΐας με ωραίο τελείωμα, έκανε το 1-0.

Στο 12ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2-0. Μετά από ωραία κάθετη του Ρομπάιγ, ο Κιάρτανσον πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, «τσίμπησε» τη μπάλα και σημείωσε το 2-0.

Στη συνέχεια η ομάδα του Περιστερίου κράτησε το αποτέλεσμα, θα μπορούσαν να είχαν σημειωθεί και άλλα τέρματα, καθώς ο Ατρόμητος είχε δύο δοκάρια και ένα ο Αστέρας.

Κίτρινες: Γκονζάλες  – Καστάνιο, Μουνάφο, Ιγκλέσιας

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Αθανασίου, Γκονζάλες (68′ Οικονομίδης), Έρλινγκμαρκ, Κουέν (68′ Φριτζόνσον), Ροτάριου (68′ Κλωναρίδης), Ρομπάιγ, Κιάρτανσον (67′ Τζαβίδας)

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Γκαρντάφσκι (45′ Καρμόνα), Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Τασουλής (68′ Αλβάρεζ), Μουνάφο (68′ Μπερτόγλιο), Ιγκλέσιας, Ρέγκις, Σίτο, Ριέρα, Μπαράλες (57′ Μπενίτο)