Ατρόμητος: Φιλική νίκη επί του Βόλου

Νίκη για τον Ατρόμητο στο πρώτο του φιλικό αγώνα, επικρατώντας του Βόλου

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 0-2 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό στάδιο, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας της ομάδας του Περιστερίου.

Τα γκολ των Περιστεριωτών σημείωσαν ο Οικονομίδης (11’) και ο Τζοβάρας (37’).

Η ομάδα του Κρις Κόλμαν ήταν ανώτερη και πιο αποτελεσματική επί των Θεσσαλών του Οσβάλντ Τανσό και καθάρισε από το πρώτο μέρος τον αγώνα.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 11ο λεπτό με ωραίο σουτ του Οικονομίδη, έξω από την περιοχή (0-1).

Οι Περιστεριώτες έκαναν δύο τα τέρματά τους στο 37′ με τον Τζοβάρα να εκμεταλλεύεται την αδράνεια του Κλέιμαν που έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και από δύσκολη θέση, σημείωσε το 0-2.

Ο Ατρόμητος επιστρέφει στην Αθήνα και ετοιμάζεται για την αναχώρησή του στην Ολλανδία το Σάββατο (23/7).