Ατρόμητος – ΟΦΗ: Ανατροπή και νίκη στο 90′ για τους Κρητικούς

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις ο ΟΦΗ πήρε την πρώτη φιλική νίκη, με τον Ατρόμητο να παραμένει χωρίς νίκη

O Ατρόμητος ηττήθηκε με 2-1 από τον ΟΦΗ στο Πανθεσσαλικό στάδιο, στον μικρό τελικό του τουρνουά του Βόλου.

Η ομάδα του ΟΦΗ κατέκτησε την τρίτη θέση στο τουρνουά, ενώ οι Περιστεριώτες έμειναν στην 4η θέση.

Οι Κρητικοί πήραν την πρώτη τους νίκη στα καλοκαιρινά φιλικά, ενώ η ομάδα του Ανχελ Λόπεθ παρέμεινε χωρίς νίκη στο ίδιο διάστημα.

Η ομάδα του Περιστερίου είχε δοκάρι με τον Πισάνο στο πρώτο μέρος, αλλά κατάφερε να προηγηθεί στο 47ο λεπτό με τον Κωτσόπουλο. Στο 90′ ο ΟΦΗ έκανε το 1-1. Ο Μπαλογιάννης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε το σκορ, ενώ την ανατροπή πέτυχε στο 90+2′ ο Φαν Νπούινεν με κοντινή κεφαλιά.