Μπάγερν Μονάχου: Επιστροφή στις νίκες με «4άρα» επί της Λεβερκούζεν

Θρίαμβος της Μπάγερν Μονάχου με 4άρα επί της Λεβερκούζεν

Σε εύκολο βράδυ μετέτρεψε η Μπάγερν Μονάχου την αναμέτρηση με τη Λεβερκούζεν, καθώς επικράτησε με 4-0 εντός έδρας, στην αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι Βαυαροί επέτρεψαν στις νίκες, μετά από τέσσερα ανεπιτυχή αποτελέσματα και έφτασαν τους 15 βαθμούς σε 8 αναμετρήσεις, ανεβαίνοντας προσωρινά στην 2η θέση πίσω από την Ουνιόν Βερολίνου, η οποία έχει 17β. με ένα παιχνίδι λιγότερο. Στην αντίπερα όχθη, η Λεβερκούζεν παραμένει στην 16η θέση με μόλις πέντε βαθμούς.

Στην Αλιάνζ Αρίνα, η Μπάγερν μπήκε δυναμικά και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Σανέ μόλις στο 3ο λεπτό. Το δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Μουσιάλα στο 17′ και ο Μανέ στο 39′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Μίλερ στο 84ο λεπτό βάζοντας το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Μπάγερν Μονάχου-Λεβερκούζεν 4-0 (3΄ Σανέ, 17΄ Μουσιάλα, 39΄ Μανέ, 84΄ Μίλερ)