Basket League: Λύγισε την Καρδίτσα ο Άρης

Ο Άρης δυσκολεύτηκε αλλά στο τέλος νίκησε την Καρδίτσα στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το δεύτερο μέρος της 3ης αγωνιστικής.

Ο Άρης με μπροστάρη τον Βασίλη Τολιόπουλο νίκησε στο “Nick Galis Hall” με 69-61 την Καρδίτσα για την 3η αγωνιστική της Basket League.

Ο Τολιόπουλος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 22 πόντους (3/7 δίποντα, 4/8 τρίποντα) βοηθώντας τα μέγιστα στην νίκη της ομάδας του.

Ο Άρης πήρε διαφορά 10 πόντων στο ημίχρονο με την Καρδίτσα να αντιδράει στο 3ο δεκάλεπτο και να ισοφαρίζει. Στην τελευταία περίοδο ο Άρης κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και τελικά έφτασε μέχρι και την νίκη.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσαρούχα, Μαρινάκης, Τσώνος

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 29-39, 50-50, 69-61

ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Σανόγκο 8 (7 ριμπάουντ), Καρ 5, Κατσίβελης, Ντε Σόουζα 2 (4 ριμπάουντ), Γκάλινατ 14 (1/4 τρίποντα), Σλαφτσάκης 2, Τολιόπουλος 22 (3/7 δίποντα, 4/8 τρίποντα), Φίλλιος, Μποχωρίδης 5 (3 ριμπάουντ), Περσίδης, Χάρελ 11 (7 ριμπάουντ), Μπάνκστον

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Παπανικολόπουλος): Γουάιτ 6 (7 ριμπάουντ), Μπιουκάναν 8 (2 ριμπάουντ), Κλάσεν 11 (6 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Σμιθ 18 (10 ριμπάουντ), Καμπερίδης, ΜακΚόλουμ 8 (6 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Κουρέπης, Καπετάκης, Χρηστίδης, Τσούκας, Αβδάλας, Σάιμπερτ 10.