Μπουντεσλίγκα: Ισοπαλία στο Μόναχο

Με τέρμα του Κόλο Μουανί στο 69′ η Άιντραχτ Φρανκφούρτης πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στο Αλιάνζ Αρίνα.

Για την 18η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, η Μπάγερν Μονάχου με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης έμειναν ισόπαλες με 1-1 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι Βαυαροί πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Σανέ στο 34′ και η Άιντραχτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τέρμα του Κόλο Μουανί στο 69ο λεπτό. Το τέλος της αναμέτρησης άφησε την Μπάγερν στην πρώτη θέση με 37 βαθμούς ενώ η Άιντραχτ παρέμεινε στην 5η με 32.

Με δύο γκολ του Φάλγκρουκ η Βέρντερ Βρέμης επικράτησε με 2-1 της Βόλφσμπουργκ.

Η Μάιντς νίκησε με 5-2 την Μπόχουμ και η Φράιμπουργκ επικράτησε με 3-1 της Άουγκσμπουργκ.

Η Ουνιόν πήρε το ντέρμπι του Βερολίνο κόντρα στην Χέρτα με 0-2 ενώ επίδειξη δύναμης έκανε η Γκλάντμπαχ στο Χοφενχάιμ με την νίκη της με 1-4.