Bundesliga: “7άρα” στη Μπόχουμ η Μπάγερν Μονάχου!

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το παιχνίδι μεταξύ Μπάγερν Μονάχου και Μπόχουμ, όπου η Βαυαροί διέλυσαν τη Μπόχουμ

Για την 3η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε με 0-7 τη Μπόχουμ, ενώ Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Κολωνία έμειναν στο 1-1.

Στο Μπόχουμ, η Μπάγερν ξεκίνησε από νωρίς να πυροβολεί την Μπόχουμ και πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Σανέ. Ο Ντε Λιχτ στο 26′ έκανε δύο τα τέρματα των Βαυαρών και ο Κόμαν στο 33ο λεπτό έκανε το 0-3. Ο Μανέ στο 42ο λεπτό έβαλε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ και στο 60′ σκόραρε εκ νέου για το 0-5.

Στο 69ο λεπτό, ο Γκάμπια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και ο Γκνάμπρι επτά λεπτά αργότερα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στη νίκη της Μπάγερν. Με τη Μπόχουμ αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά ο Βασίλης Λαμπρόπουλος, που πέρασε ως αλλαγή στο 85΄, ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας Κώστας Σταφυλίδης.

Στην Φρανκφούρτη, η Άιντραχτ προηγήθηκε με τον Καμάντα στο 71ο λεπτό, όμως ο Τιέλμαν στο 81′ έσωσε τον βαθμό για την Κολωνία (1-1). Έτσι, η ομάδα της Φρανκφούρτης. αγνοεί τη νίκη μετά από τις πρώτες τρεις αγωνιστικές της Μπουντεσλίγκα, ενώ η Κολωνία παραμένει αήττητη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Γκλάντμπαχ-Χέρτα Βερολίνου 1-0 (34΄πεν. Πλεά)

Ντόρτμουντ-Βέρντερ Βρέμης 2-3 (45΄+ Μπραντ, 77΄ Γκερέιρο – 89΄ Μπιουκάναν, 90+3΄ Σμιτ, 90+5΄ Μπερκ)

Λεβερκούζεν-Χοφενχάιμ 0-3 (9΄ Μπαουμγκάρτνερ, 35΄ Κράμαριτς, 78΄ Ρούτερ)

Βόλφσμπουργκ-Σάλκε 0-0

Άουγκσμπουργκ-Μάιντς 1-2 (35΄ Ντεμίροβιτς – 31΄ Ονισίουο, 90+3΄ Λι)

Στουτγκάρδη-Φράιμπουργκ 0-1 (11΄ Γκρίφο)

Ουνιόν Βερολίνου-Λειψία 2-1 (32΄ Σιεμπατσέου, 38΄ Μπέκερ – 83΄ Ορμπαν)

Άϊντραχτ Φρανκφούρτης-Κολωνία 1-1 (71΄ Καμάντα – 82΄ Τίλμαν)

Μπόχουμ-Μπάγερν Μονάχου 0-7 (4΄ Σανέ 25΄ Ντε Λιχτ, 33΄ Κομάν, 40΄,60΄πεν. Μανέ, 69΄αυτ. Γκαμπόα, 76΄ Γκνάμπρι)