Bundesliga: Άνετη 6αρα για την Λειψία

Περίπατο έκανε η Λειψία κόντρα στην Κολωνία.

Για την 9η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος, η Λειψία νίκησε άνετα 6-0 την Κολονία

Η ομάδα του Μάρκο Ρόζε «καθάρισε» από το ημίχρονο και ανέβηκε -προσωρινά- στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Χαρακτηριστικό είναι ότι τα πέντε γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία πεντάλεπτα των δύο ημιχρόνων.

Η Λειψία πήρε προβάδισμα στο 13’με το εύστοχο πέναλτι του Βέρνερ, για να ακολουθήσει τα δυο γκολ του Οπεντά. Το 4-0 το έκανε το  αυτογκόλ του Σβέμπε.

Η Λειψία έκανε το 5-0 με του Σέσκο το τελικό 6-0 το πέτυχε ο Μπάουμγκαρτνερ.