Bundesliga: “Απέδρασε” με βαθμό η Βέρνερ από την έδρα της Γκλάντμπαχ

Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπορούσια Μενχενγκλάντμπαχ και Βέρνερ Βρέμης.

Αήττητη από το «Μπορούσια Παρκ» έφυγε η Βέρντερ Βρέμης απέναντι στη Γκλάντμπαχ, με 2-2, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 15ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Το ματς διακόπηκε προσωρινά λίγα λεπτά μετά το προβάδισμα της Βέρντερ στο 7΄, με τους οπαδούς της Γκλάντμπαχ να πετούν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, αντιδρώντας στη νέα ψηφοφορία μεταξύ των συλλόγων της Bundesliga στο ενδεχόμενο της εισόδου επενδυτών από το εξωτερικό στο γερμανικό ποδόσφαιρο.

Η Μπορούσια διατήρησε το εντός έδρας αήττητο απέναντι στην αποψινή της αντίπαλο για 12ο ματς (7-5-0), παρ΄ όλα αυτά η ισοπαλία δε συνιστά επιτυχία για τους γηπεδούχους που προσωρινά κατάφεραν να φέρουν τα πάνω κάτω με δύο γκολ του Ρόκο Βέιτς, αλλά στο 76΄ ο Ντακς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.