Bundesliga: Έκλεψε τον βαθμό στο τέλος η Χοφενχάιμ

Με τέρμα στο 90′ η Χοφενχάιμ πήρε τον βαθμό από τη Λειψία

Για την 32η αγωνιστική της Bundesliga, Χοφενχάιμ και Λειψία έμειναν στο 1-1, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90′.

Το τέλος της αναμέτρησης βρήκε τη Χοφενχάιμ στην 7η θέση με 40 βαθμούς στην ισοβαθμία με την 8η Φράιμπουργκ, ενώ η Λειψία παρέμεινε στην 4η με 63β, στο +6 από την πέμπτη Ντόρτμουντ που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Λειψία άνοιξε το σκορ με το γύρισμα του Ράουμ και το τελείωμα του Σέσκο στο 38ο λεπτό, με την Χοφενχάιμ να παίρνει την ισοπαλία στο 90′ με την ωραία προσπάθεια του Κράμαριτς.

Σημαντικό στην εξέλιξη του ματς ήταν ότι στο 72ο λεπτό η Λειψία έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Σίμονς με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κάτι που κόστισε στους «ταύρους» για τη συνέχεια.

Χοφενχάιμ-Λειψία 1-1 (90΄ Κράμαριτς – 38΄ Σέσκο)