Bundesliga: Επική ανατροπή της Βέρντερ Βρέμης επί της Ντόρτμουντ!

Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά, η Βέρντερ Βρέμης έφυγε με το διπλό από το Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ.

Για την 3η αγωνιστική της Bundesliga, η Βέρντερ Βρέμης νίκησε με ανατροπή 2-3 τη Ντόρτμουντ, η Χοφενχάιμ με 0-3 τη Μπάγερ Λεβερκούζεν και η Μάινζ με 1-2 την Άουγκσμπουργκ.

Παρόλο που η Ντόρτμουντ προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε τέρματα του Μπράντ και του Γκερέιρο, η Βέρντερ Βρέμης πέτυχε την ανατροπή και νίκησε με 2-3 με τους Μπάχαναν, Σμιντ και Μπούρκε να δίνουν την νίκη στην ομάδα της Βρέμης.

Η Χοφενχάιμ άλωσε με 0-3 την Μπάι Αρίνα κόντρα στη Λεβερκούζεν με γκολ των Μπαουμπγκάρτνερ, Γκάρντνερ και Ρούτερ.

Η Μάινζ με τέρματα των Ονισίβο και Σανγκ νίκησε την Άουγκσμπουργκ με 1-2 που είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Ντεμίροβιτς.

Με σκόρερ τον Γκρίφο, η Φράιμπουργκ επικράτησε με 0-1 της Στουτγκάρδης, ενώ στο μηδέν (0-0) έμειναν Βόλφσμπουργκ και Σάλκε.

Τα αποτελέσματα:

Γκλάντμπαχ-Χέρτα Βερολίνου 1-0 (34΄πεν. Πλεά)

Ντόρτμουντ-Βέρντερ Βρέμης 2-3 (45΄+ Μπραντ, 77΄ Γκερέιρο – 89΄ Μπιουκάναν, 90+3΄ Σμιτ, 90+5΄ Μπερκ)

Λεβερκούζεν-Χοφενχάιμ 0-3 (9΄ Μπαουμγκάρτνερ, 35΄ Κράμαριτς, 78΄ Ρούτερ)

Βόλφσμπουργκ-Σάλκε 0-0

Άουγκσμπουργκ-Μάιντς 1-2 (35΄ Ντεμίροβιτς – 31΄ Ονισίουο, 90+3΄ Λι)

Στουτγκάρδη-Φράιμπουργκ 0-1 (11΄ Γκρίφο)

Ουνιόν Βερολίνου-Λειψία 19:30