Bundesliga: Έσωσε τον βαθμό στο 88′ η Γκλάντμπαχ κόντρα στη Μάιντς

Χωρίς νικητή το ματς της Γκλάντμπαχ και της Μάιντς.

Για την 7η αγωνιστική της Bundesliga, η Γκλάντμπαχ και η Μάιντς έμειναν ισόπαλες με 2-2 στο «Borussia Park» και μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Στο 22ο λεπτό μια καλή ψηλή πάσα μέσα στην περιοχή από τον Φρανκ Ονορά έφτασε στον Φλόριαν Νοιχάουζ, ο οποίος έκανε κοντινή κεφαλιά, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του (1-0).

Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει από τους φιλοξενούμενους, με τον Μπράιαν Γκρούντα να σουτάρει από μακριά και να βρίσκει δίχτυα για το 1-1.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 75′ ο Μπαρκόκ σκόραρε δίνοντας το προβάδισμα για το σύνολο του Σβένσον, γράφοντας το 1-2.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση των 90 λεπτών παιχνιδιού, μια υπέροχη συνεργασία μεταξύ του Ενγκομού και του Σκάλι έδωσε στον δεύτερο καθαρό οπτικό πεδίο προς την εστία από το όριο της περιοχής. Αυτός δεν αστόχησε και νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στα «Πουλάρια».

Γκλάντμπαχ-Μάιντς 2-2 (22΄ Νιχάους, 88΄ Σκάλι – 24΄ Γκρούντα, 75΄ Μπάρκοκ)