Bundesliga: Η Στουτγκάρδη διέλυσε την Μπορούσια Ντόρτμουντ

Πρώτος βαθμός για την Ζανκτ Πάουλι, η Λειψία παρέμεινε αήττητη.

Για την 4η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος, η Στουτγκάρδη ταπείνωσε την Ντόρτμουντ με 5-1. Η Ζαντκ Πάουλι πήρε τον πρώτο της βαθμό έμεινε στην λευκή ισοπαλία με τη Λειψία.

Η Στουτγκάρδη επικράτησε 5-1 επί της Ντόρτμουντ ο Ντενίζ Ουντάβ άνοιξε το σκορ στο 4΄, ο Ερμεντίν Ντεμίροβιτς διπλασίασε το προβάδισμα στης ομάδας του Χένες στο 21΄.

Όσο περνούσαν τα λεπτά οι γηπεδούχοι πίεζαν και βρήκαν με τους  Ένζο Μιγιό (62΄), Ελ Μπιλάλ Τουρέ (80΄), και ο Ουντάβ στην εκπνοή.

Το μόνο που κατάφερε η Ντόρτμουντ ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 75΄ με τον Σερχού Γκιρασί πρώην παίκτη της Στουτγκάρδης.

Η Ζανκτ Πάουλι πήρε τον πρώτο της βαθμό μένοντας στην λευκή ισοπαλία με την Λειψία, η οποία παρέμεινε αήττητη αλλά είναι στο -4 από την Μπάγερν.