Bundesliga: Ισοπαλία για Ουνιόν Βερολίνου και Βόλφσμπουργκ

Ισοπαλία για Ουνιόν Βερολίνου και Βόλφσμπουργκ στην 24η αγωνιστική της Bundesliga.

Μόλις μία νίκη στα 6 τελευταία επίσημα ματς έχει, πλέον, η Ουνιόν Βερολίνου μετά το αποψινό 1-1 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Βόλφσμπουργκ, ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 24ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι «πρωτευουσιάνοι» με το πέναλτι του Γιουράνοβιτς στο 71΄ κατάφεραν να προηγηθούν, αλλά έξι λεπτά πριν από το 90΄ ο Βίμερ (σ.σ. πέρασε αλλαγή στο 82΄) διαμόρφωσε το τελικό σκορ, μη επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να βρεθούν μόνο9ι στην 3η θέση της κατάταξης.

Η Ουνιόν, αξίζει να σημειωθεί ότι δεν είχε σκοράρει στα τρία τελευταία ματς στο γερμανικό πρωτάθλημα, παρότι την περασμένη Πέμπτη πέτυχε 3 γκολ με την Σεντ Ζιλουάζ στο «χορταστικό» 3-3 με τους Βέλγους, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους «16» του Europa League.